Atvērtās kategorijas tālvadības pilotu apmācības kurss (A1/A3)

Statuss
Neesat uzsācis šo kursu
Cena
Bezmaksas
Sākt

Atvērtās kategorijas tālvadības pilotu apmācību kurss

APRAKSTS

Bezpilota gaisa kuģa pilotēšana ir aizraujošs un noderīgs process, tomēr jāņem vērā, ka uzsākot lidojumus gaisa telpā, tas kļūst par daļu no aviācijas, tādēļ ir nepieciešams apgūt zināšanas un ievērot noteiktas prasības, lai neapdomātas rīcības rezultātā neapdraudētu savu un apkārtējo drošību.

Persona, kura vada bezpilota gaisa kuģi, ir tālvadības pilots. Atbilstoši Eiropas Savienības vienotā regulējuma prasībām, ja bezpilota gaisa kuģa masa ir vismaz 250g, tālvadības pilotam pirms lidojumu uzsākšanas ir:

Pēc sekmīgi nokārtotas pārbaudes apmācību kursa beigās Jūs iegūsiet apliecinājumu par nepieciešamo zināšanu apgūšanu, lai veiktu lidojumus A1 un A3 apakškategorijās (A2 apakškategorijā papildus nepieciešams nokārtot arī klātienes pārbaudi). Šis apliecinājums būs pieejams Civilās aviācijas aģentūras reģistrā (https://e.caa.lv/), derīgs 5 gadus un atzīts visā Eiropas Savienībā.

Šajā kursā iekļauta informācija, kas nepieciešama drošai bezpilota gaisa kuģu pilotēšanai atvērtās kategorijas ietvaros – par regulējuma prasībām, aviācijas drošumu, gaisa telpas ierobežojumiem, bezpilota gaisa kuģa sistēmu un tās darbību, cilvēka veiktspējas ierobežojumiem, darbības procedūrām, privātuma un personas datu aizsardzību, apdrošināšanu, drošību.

Kursa apgūšanai nav laika ierobežojuma un mācību procesu iespējams jebkurā brīdī pārtraukt, kā arī turpināt to no vietas, kur tas tika pārtraukts.

NOSACĪJUMI

Lai būtu iespēja apgūt “Atvērtās kategorijas tālvadības pilotu tiešsaistes apmācības kursu” un nokārtot attālināto A1/A3 apakškategorijas eksāmenu, nepieciešams izveidot lietotāja kontu.

Iespēja apgūt mācību materiālus ir jebkuram, tomēr apliecinājums par sekmīgi nokārtotām pārbaudēm Civilās aviācijas aģentūras reģistrā (https://e.caa.lv/) tiek ievadīts tikai tām personām, kas iepriekš reģistrējušās par tālvadības pilotu un ieguvušas tālvadības pilota numuru (LVA-RP-############).

MAKSA

Bezmaksas

VALODA

Mācību materiāli un A1/A3 eksāmens pieejams latviešu valodā